Home / Genel / KAMU ÇALIŞANLARININ MÜCADELESİNE OMUZ VERELİM!

KAMU ÇALIŞANLARININ MÜCADELESİNE OMUZ VERELİM!

Kamu Çalışanlarının Mücadelesine Omuz Verelim! Bilindiği gibi, OHAL’in ardından pek çok öğretmenin, akademisyenin ve çeşitli kurumlarda çalışan kamu çalışanlarının işlerine KHK’lerle (Kanun Hükmünde Kararnamelerle) işlerine son verildi. Bu insanlar sigortalı olarak hiçbir yerde çalıstırılmayacaklar.

Bu haksızlığa karşı KESK üyesi pek çok kamu çalışanı 70 haftadır İstanbul’un Bakırköy, Kadıköy ve Kartal ilçelerinde haftanın üç günü eylemler yaptılar. Söz konusu 70 hafta boyunca devletin sistematik baskısıyla karşılaştılar. Yakın zamanda ise kamu çalışanlarının yaptıkları eylemler de valilik kararıyla yasaklandı. Yasağa rağmen eylemlerini sürdüren kamu emekçileri işkenceyle göz altına alındılar, bir hafta boyunca göz altında tutuldular ve sonunda haklarında dava açıldı.

Davanın ilk duruşması 24 Ekim 2018’de Bakırköy Adliyesi’nde Asliye Ceza mahkemesinde saat 10’da görülecek. İşçi Konseyi Girişimi olarak bu mücadelelerinde kamu emekçilerinin yanındayız. Tüm işçileri, emek dostlarını dayanışmaya çağırıyoruz.

Yaşasın İşçilerin Birliği!

İşçi Konseyi Girişimi

Check Also

1 Mayıs’a 1 Yıl Varken Başladık?

Çok garip ilişkileri, tepkileri veya istekleri olan örgütlere sahibiz.Her şeyi iktidar (siz patronlar diye okuyun) …