Home / Genel / Yaşam Koşullarımız Nasıl? 3. Bültenimiz çıktı!

Yaşam Koşullarımız Nasıl? 3. Bültenimiz çıktı!

Gündeme oturan konular bu günlerde geçim sıkıntısı, döviz artışlarının günlük hayattaki yansımaları, trajikomik şekilde artan temel ihtiyaçların fiyatları. Bu gündemde bir de kapitalist sistemde tek sorun buymuş gibi konut yapmasaydınız/parayı betona gömmese idiniz bunlar olmazdı diye düzene ve egemenlere sitem eden işçi sınıfı.

Biz şimdiden başlayarak işçilere bir dahaki 1 Mayıs’a kadar nelerin farkındayız, bizim temel sorunlarımız nelerdir tartışmaya devam edeceğiz. Bu kısmın sorular da geçim araçlarımızın ne durumda olduğunu özetlemek. Aslında fiyatların her geçen gün arttığı bir dönemde tedavülden kal-
kan cevaplar olacak olsa da çalışmanın temel ihtiyaçlar kısmına değinmiş olacağız. Özetlenen tablo verilen cevaplar gün geçtikçe değişecek ve gerçek şu ki egemenlerce insan doğasına uygun olduğu söylenen tek düzen kapitalizmin fena halde raydan çıkması durumu artık çok daha geniş işçi kitleleri açısından çok daha rahat görülür durumda.

Markete gittiğinizde çok temel olan ihtiyaç maddelerini bile alırken seçici davrandığımızı fark ediyoruz. Yılda bir ücret düzenlemesi yapan -kuralı böyle tanımlamışlar- emek hırsızı bir düzende yaşıyoruz. Yaşamımızı devam ettirmek için aldığımız her şeyin karşılığında daha fazla çalışıyoruz bir başka deyişle. Oysaki teknoloji geliştikçe tam tersi olmalı, daha az çalışarak daha çok şeye sahip olabilmeliydik belki de.

Durumun ne kadar trajik olduğunu en güzel biz anlatacağız kendimize. İşyerinde kanunen yasak olduğu için çalışma arkadaşına maaşını söylemekten korkmamakla başlayacak bu iş!

Üçüncüsünü yaptığımız bu bülten taleplerimiz etrafında bir araya gelip, 1 Mayıs’ta sesimizi daha da yükseltmek.

Aşağıdaki linkten bültene ulaşabilirsiniz.

İşçi Konseyi Girişimi 3. bülten

Check Also

1 Mayıs’a 1 Yıl Varken Başladık?

Çok garip ilişkileri, tepkileri veya istekleri olan örgütlere sahibiz.Her şeyi iktidar (siz patronlar diye okuyun) …